شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 13:46 منتشر شده در مورخ: 1401/09/09 شناسه خبر: 1914762
ضرغامی در حاشیه جلسه هیات دولت:

بهترین راه برای حل مشکلات کشور گفتگو است

بهترین راه برای حل مشکلات کشور گفتگو است
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: همه باید باهم حرف بزنند بهترین راه برای حل مشکلات کشور گفت‌وگو است. من شنیدم که هم آقای رئیس‌جمهور و هم آقای رئیس قوه قضائیه جلسات این چنینی را دارند که جریان‌های سیاسی مختلف می‌آیند با آنها گفت‌وگو می‌کنند این حتماً می‌تواند به نزدیک کردن افکار کمک کند و مفید است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران در مورد جلسات خود با برخی فعالان سیاسی عنوان کرد: پنج سال است با دوستانی که گرایش سیاسی مختلف دارند جلسات نسبتا ثابتی داریم، البته از وقتی که من مسئولیت گرفتم کمتر می‌توانم در این جلسات شرکت کنم.

 
وی ادامه داد: اکثر این‌ دوستان عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند. در این جلسات دور هم می‌نشینیم در مورد مسائل اجتماعی، فرهنگی و سیاسی صحبت می‌کنیم که خیلی مفید است زیرا هم دیدگاه‌ها به هم نزدیک می‌شود، هم قرائت‌ها و روایت‌هایی که در مورد یک پدیده واحد وجود دارد، بیان می‌شود.
 
 ضرغامی افزود: این جلسه، جلسه خوبی است که محلش هم تغییر می‌کند هم در دفتر من تشکیل شده هم در دفتر آقای عارف هم در دفتر بقیه آقایان. همه باید باهم حرف بزنند بهترین راه برای حل مشکلات کشور گفت‌وگو است. من شنیدم که هم آقای رئیس‌جمهور و هم آقای رئیس قوه قضائیه جلسات این چنینی را دارند که جریان‌های سیاسی مختلف می‌آیند با آنها گفت‌وگو می‌کنند این حتماً می‌تواند به نزدیک کردن افکار کمک کند و مفید است.
 
وی در پاسخ به این پرسش که آیا در مورد وقایع اخیر هم دیداری با فعالان سیاسی داشته است، گفت: در مورد وقایع اخیر هم یک جلسه داشته‌ایم که با همین اغتشاشات همزمان شد و با هم گفت‌وگو می‌کنیم. به نظر من بسیاری از راهبردهایی که در حوزه سخت گرفته می‌شود، می‌تواند با راهبردهای نرم و اقدامات نرم تعدیل شود.
 
این عضو دولت سیزدهم خاطرنشان کرد: در واقع ما چون در حوزه دوم کمتر کار می‌کنیم سختی کار می‌افتد روی دوش دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی. این چیزی است که فکر می‌کنم همه قبول دارند، همه وزرا قبول دارند و یکی دو بار هم که بحث شد همه روی این مسئله تاکید کردند که ما در آن حوزه‌ها کم کاری داریم. خود من در دانشگاه شریف  حدود سه ساعت با دانشجوها گفت‌وگو داشتم بخش زیادی از آنها کسانی بودند که دو سه هفته قبل در صحن دانشگاه تجمعاتی داشتند و سوال شعارهای ساختارشکنانه دادند اما وقتی یک نشست آزاد گفت‌وگو تشکیل شد، آمدند پشت تریبون همه حرف‌هایشان را زدند پاسخ‌ها را شنیدند بعد از جلسه هم حدود یک ساعت و نیم در محوطه دانشگاه با تک‌تک بچه‌ها صحبت می‌کردم حتی برخی کارها داشتند که برایشان پیگیری کردم اینکه چقدر به نتیجه رسیده را فعلا نمی‌دانم.اما این جلسه اداره می‌شود بچه‌ها می‌آیند در جلسه سوالات‌شان را می‌گویند.
 
ضرغامی در پایان با بیان اینکه یک مشکل دیگر هم داریم که مربوط به ما و رسانه‌ها می‌شود، گفت: امسال برای ۱۶ آذر دانشگاه‌های زیادی من را برای صحبت دعوت کردند که به همه آنها جواب منفی دادم، علتش این است که در همین دانشگاه شریف وقتی مطالب مختلف اقناعی گفته می‌شود یک رسانه یک جمله را درست می‌کند برای خودش از این طرف و آن طرف صحبت جمله‌ها را درست می‌کند و آن را منتشر می‌کند و همه هم از روی آن کپی می‌کنند و می‌روند آن وقت شبهه ایجاد می‌شود که واقعاً چنین حرفی زده شده یا نه بعد هم توضیح داده می‌شود که اصل این حرف این بوده است و آن را همه دلسوزان جامعه قبول دارند این مسئله باعث می‌شود که آن آزادی عمل که خواص بتوانند بروند مستقیم صحبت کنند و مسائل‌ را حل کنند گرفته شود که به نظر من رسانه‌ها باید به این روند کمک کنند.
http://rahedana.ir/news/1914762.html/share
ارسال نظر
نظرات