شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 11:37 منتشر شده در مورخ: 1401/05/14 شناسه خبر: 1887990
جنوبی های خونگرم پیشگامان اهداء خون؛

هر واحد خون ناجی جان ۳ نفر/ ترویج فرهنگ رضوی با صدقه جاریه اهدا خون

هر واحد خون ناجی جان ۳ نفر/ ترویج فرهنگ رضوی با صدقه جاریه اهدا خون
مردم خونگرم جنوب کرمان در ایام عزای حسینی با اهدای خون ناجی جان هموطنان خود شده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان از جیرفت؛ اهداء خون در ماه عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) از کارهای نیک و خداپسندانه مردم همیشه در صحنه شهرستان جیرفت است.


مردم فهیم و نیکوکار جیرفت در ایام محرّم با حضور در مرکز انتقال خون این شهرستان حضور پیدا می‌کنند و برای رضا و خشنودی پروردگار متعال خون خود را اهداء می‌کنند.

خون مایه حیات آدمی و از ارکان اصلی سلامت در زندگی هر فردی محسوب می‌شود که با اهداء آن می‌توان مسیر زندگی بیماران را روشن و جان آن‌ها را نجات داد.

مردم شهرستان جیرفت با استقبال بی‌نظیری که در مراکز اهداء خون شهرستان اعم از مرکز انتقال خون جیرفت و همچنین کانون‌های خدمت رضوی شهرستان حضور پیدا می‌کنند و با رضایت خود خون را به جامعه هدف و بیماران اهداء می‌کنند.

اهداء خون داوطلبانه از نوع کمک های نوع دوستانه توأم با ایثار و فداکاری مردمی است که حیاتی دوباره به بیماران و افراد نیازمند جامعه درمانی می بخشد و رنج ناشی از بیماران را کم می کند.

مردم و جامعه در جهت رفع کمبود خون تلاش می‌کنند که در این زمینه هیچ بیماری از کمبود خون رنج نبرد و با خون خود جان و زندگب دوباره‌ای به سایر بیماران خواهند داد.
 
خون؛ مایه حیات و اهداء زندگی دوباره به بیماران نیازمند است

علی بهزادی رئیس مرکز انتقال خون شهرستان‌های جیرفت و کهنوج گفت: با اهداء یک واحد خون می‌توان جان سه نفر را نجات داد.

رئیس مرکز انتقال خون شهرستان‌های جیرفت و کهنوج افزود: تمامی نیازهای خون و فرآورده‌های خونی مراکز درمانی در جنوب از طریق مرکز انتقال خون شهرستان جیرفت و کهنوج تأمین می‌شود.

بهزادی گفت: در حال حاضر سطح ذخایر خون در مرکز انتقال خون شهرستان جیرفت در وضعیت مناسبی قرار دارد و تمامی نیاز به خون مراکز درمانی و بیمارستانی جنوب کرمان با بالاترین کیفیت از نظر سلامت خون و فرآورده‌های خونی و براساس بالاترین استانداردهای کیفی تهیه، تأمین و توزیع می‌شود.


رئیس مرکز انتقال خون شهرستان‌های جیرفت و کهنوج افزود: مرکز انتقال خون شهرستان جیرفت همه روزه از ساعت ۸ الی ۱۳ در جهت امر خدمت‌رسانی به جامعه هدف و مردم فعالیت دارد و در روز ملّی اهداء خون ۷۰ واحد خون توسط مردم فهیم و نوع دوست جیرفت اهداء شد.

بهزادی بیان کرد: مرکز انتقال خون جیرفت با ۲۷ سال سابقه کار با کارنامه‌ای درخشان تنها متولی تهیه، تأمین و توزیع خون و فرآورده‌های خونی در جنوب استان است و همچنین مرکز خون‌گیری کهنوج فعال و در حال انجام خدمات است.
 
ذخایر خونی مرکز انتقال خون شهرستان جیرفت کافی است

وی تصریح کرد: فرهنگ خدا پسندانه اهداء خون در جنوب کرمان به خوبی جا افتاده است که ۲ سوم خون از طریق مرکز ثابت خون‌گیری تأمین می‌شود و ۱ سوم از طریق تیم‌های سیاری که در شهرستان‌های همجوار یا ادارات مختلف که مستقر می‌شود خون لازم تهیه و در اختیار بیماران قرار می‌گیرد.

رئیس مرکز انتقال خون شهرستان‌های جیرفت و کهنوج ابراز کرد: بیمارستان‌های حضرت امام خمینی (ره)، کاشانی و قائم (عج) و همچنین بیماری‌های خاص تحت پوشش کامل مرکز انتقال خون در شهرستان جیرفت هستند و در جنوب بیمارستان ۱۲ فرودین شهرستان کهنوج، امام حسین (ع) منوجان، شهداء قلعه گنج و سیدالشهداء رودبار جنوب و تعداد تصادفاتی که در جاده‌های جنوب کرمان نیز رخ می‌دهد همه از طریق مرکز انتقال خون تهیه و تأمین می‌شود.

بهزادی مطرح کرد: تعداد بیماران تالاسمی در جیرفت و عنبرآباد ۲۲۰ نفر و در شهرستان‌های جنوب ۲۷۰ نفر وجود دارد که همه این افراد از طریق این مرکز، خون آنها تأمین می‌شود.

وی اظهار کرد: ذخایر خونی مرکز انتقال خون شهرستان جیرفت ۱۰ تا ۱۲ روزه است و در حال حاضر ذخیره خونی بسیار کافی و خوبی را با تلاش‌هایی که توسط همکاران و اطلاع‌رسانی که از طریق روابط عمومی مرکز صورت گرفته است در جهت امر خدمت‌رسانی به مردم در اختیار این مرکز قرار دارد.

رئیس مرکز انتقال خون شهرستان‌های جیرفت و کهنوج در ادامه افزود: نیاز به خون امری همیشگی است و خون لازم برای بیماران نیازمند به خون در اختیار آنها قرار می‌گیرد و با تلاش‌هایی که همکاران ما در مرکز دارند خدماتی خیلی خوبی به بیماران نیازمند در جنوب ارائه می‌شود.

بهزادی تأکید کرد: اولین فایده‌ای که اهداء خون برای انسان دارد بحث شادابی و نشاط فرد اهداء کننده، تولید گلبول تازه، افزایش سیستم ایمنی بدن اهداء کننده، جلوگیری از غلظت خون و پیشگیری از سکته‌های قلبی و مغزی می‌کند.

وی عنوان کرد: یکی از ابعاد اهداء خون بحث معنوی آن است که هر انسانی می‌تواند جان ۳ نفر را با این کار خدا پسندانه نجات دهد.
 
هر اهداء کننده خون می‌تواند جان سه نفر را نجات دهد

رئیس مرکز انتقال خون شهرستان‌های جیرفت و کهنوج گفت: از اول شروع ماه عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) پویش ایثار حسینی و اهدای خون آگاهانه که تا اربعین مردم عزیز می‌توانند در این پویش شرکت کنند و نذر خون خود را اداء کنند.

بهزادی افزود: مرکز خون‌گیری کهنوج از طریق تیم سیار فعال است.

وی مطرح کرد: در سازمان انتقال خون و مرکز انتقال خون شهرستان جیرفت تمامی خون‌های اهدائی به صورت داوطلبانه است و با استقبال مردمی صورت می‌گیرد.


رئیس مرکز انتقال خون شهرستان‌های جیرفت و کهنوج از شرایط فرد اهداء کننده خون گفت و اظهار کرد: فرد اهداء کننده خون بایستی از ۱۸ سال به بالا، وزن ۵۰ کیلو و سلامت کامل با ارائه کارت ملی در روز اهداء خون الزامی است.

بهزادی بیان کرد: ۹۳ درصد اهداء کنندگان آقا و تنها ۷ درصد اهداء کنندگان بانوان هستند که می‌طلبد بانوان در این زمینه مشارکت فعال‌تری داشته باشند.

وی اظهار کرد: مراجعه کنندگان از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون ۳۶۳۰ نفر و خونگیری ۳۰۰۵ نفر موفق به اهداء خون شده‌اند که سهم آقایان ۲۸۱۵ واحد خون بوده است.

رئیس مرکز انتقال خون شهرستان‌های جیرفت و کهنوج تأکید کرد: اهداء خون بانوان باید بیشتر در جامعه فرهنگ‌سازی شود.

وی از مردم فهیم و نوع دوست شهرستان‌های جنوبی در جهت مشارکت در امر خدا پسندانه اهداء خون دعوت کرد و افزود: مردم در جهت اهداء کلیه گروه‌های خونی علی‌الخصوص گروه‌های خونی منفی -AB و -O مشارکت بیشتری داشته باشند.
 
سُنت حسنه اهداء خون در جامعه ترویج پیدا کند

کرامت پیرنیا مسئول کانون‌های خدمت رضوی در شهرستان جیرفت گفت: خادمیاران و یاوران رضوی کانون‌های تخصصی و عمومی در راستای ترویج سُنت حسنه اهداء خون ۱۳۵۰۰ سی سی خون خود را به بیماران نیازمند اهداء کردند.

مسئول کانون‌های خدمت رضوی شهرستان جیرفت افزود: یکی از دغدغه‌های حوزه سلامت تأمین خون برای بیماران نیازمند است و اهداء خون صدقه جاریه است.

پیرنیا بیان کرد: هر اهداء کننده خون می‌تواند جان سه نفر را نجات دهد لذا شایسته است مردم نوع دوست شهرستان اهداء خون را به زمان خاصی موکول نکنند و اهداء خون جزء برنامه‌های زندگی آنها باشد.
 
اهداء خون نمادی از همدلی و امری خداپسندانه است

وی تصریح کرد: اهداء خون نمادی از همدلی است، در هیاهوی زندگی ماشینی امروز، اهداء کنندگان خون قهرمانانی هستند که بدون کوچک‌ترین چشم داشتی به یاری همنوعان شتافته و بخشی از وجودشان را در اختیار هم‌نوع قرار می‌دهند.


انتهای پیام/

 

https://rahedana.ir/1887990
ارسال نظر
نظرات