شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 23:45 منتشر شده در مورخ: 1401/05/11 شناسه خبر: 1887502
مسئول صهیونیست:

حزب‌الله در ترسیم مرزهای دریایی پیروز شد

حزب‌الله در ترسیم مرزهای دریایی پیروز شد
یک مسئول بلندپایه صهیونیستی اذعان کرد که توافق احتمالی بر سر مرزهای دریایی لبنان با فلسطین اشغالی، شکست سنگینی برای تل‌آویو است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛یک مسئول بلندپایه صهیونیستی امروز سه‌شنبه اذعان کرد که در مسئله ترسیم مرزهای دریایی لبنان، این رژیم شکست خورده است.

شبکه خبری المیادین به نقل از این مسئول که اشاره‌ای به نامش نشده است و در بخش گاز فعالیت دارد، گزارش داد، توافق ترسیم مرزهای دریایی فلسطین اشغالی با لبنان که در حال شکل‌گیری است، «تسلیم کامل از سوی اسرائیل» است.

وی تصریح کرد، این توافق تسلیم شدن در برابر لبنان است و این مسئله از سوی یائیر لاپید نخست وزیر و بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی صورت گرفته است.

این مسئول صهیونیست همچنین اذعان کرد که چنین توافقی در صورت حصول، «پیروزی بزرگی برای حسن نصرالله دبیر کل حزب الله» لبنان است.

وی در پایان تأکید کرد که اگر رژیم صهیونیستی درباره سایر مسائل، چنین مذاکراتی انجام دهد، بسیار مایه نگرانی خواهد بود.

رسانه‌های صهیونیست نیز امروز خبر دادند لاپید به صورت مخفیانه، با عاموس هوچشتاین میانجی آمریکایی در مسئله ترسیم مرزهای دریایی دیدار کرده است. رسانه‌های صهیونیست مدعی شدند که این دیدار نشانگر پیشرفت در مذاکرات غیر مستقیم بین طرف لبنانی با اسرائیلی است.

یک منبع دیپلماتیک لبنان هم روز گذشته خبر داد که لبنان پیشنهاد صهیونیستها را رد کرده است. بر اساس این پیشنهاد، بیروت از بلوک شماره هشت واقع در شمال خط ۲۳ چشم پوشی می‌کند و در مقابل کنترل میدان گازی «قانا» را به دست می‌گیرد.

https://rahedana.ir/1887502
ارسال نظر
نظرات