گروه : اجتماعی
اولیای دم در ۱۶ ماه گذشته ۹۲۴ محکوم را عفو کردند/ آخرین وضعیت پرونده سقوط هواپیما اوکراینی
ترافیک تهران چرا این روزها غالباً گره خورده است؟
زئران اربعین باید در سامانه سماح نام‌نویسی کنند

بررسی چگونگی حمایت از زنان برابر بزه‌دیدگی در کمیسیون اجتماعی مجلس

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از ورود این کمیسیون به موضوع پیشگیری و حمایت زنان در برابر بزه‌دیدگی و بررسی لایحه مربوط به آن در این کمیسیون خبر داد.
در نشست سخنگوی دستگاه قضا مطرح شد؛

اولیای دم در ۱۶ ماه گذشته ۹۲۴ محکوم را عفو کردند/ آخرین وضعیت پرونده سقوط هواپیما اوکراینی

سخنگوی قوه قضائیه با اعلام خبر محکومیت الکس سرکرده یکی از شبکه های فساد، از آخرین وضعیت پرونده سقوط هواپیما اوکراینی خبر داد و گفت: نسبت به شناسایی اموال بابک زنجانی در داخل کشور و استرداد اموال در خارج از کشور اقدام جدی صورت گرفته است.
حجت‌الاسلام رحمانی:

زئران اربعین باید در سامانه سماح نام‌نویسی کنند

معاون سازمان حج و زیارت با اعلام خبر آغاز زمان نام نویسی زیارت اربعین تصریح کرد که شرایط امسال اقتضاء می کند که تمام زوار در سامانه سماح ثبت نام کنند؛ همچنین داشتن گذرنامه یکی دیگر از شرایط مهم اعزام به این سفر روحانی است.
سردار محمد حسین حمیدی تشریح کرد؛

ترافیک تهران چرا این روزها غالباً گره خورده است؟

رئیس پلیس راهور تهران دلایل عمده شکل گیری ترافیک در محورهای پرتردد شهر را برگزاری نمایشگاه های مختلف دانست و ممانعت از برگزاری برخی از نمایشگاه ها را تلویحا غیرممکن عنوان کرد؛ مگر آنکه همتی جمعی برای رفع این معضل از سوی نهادهای مخنلف صورت بگیرد.
در درگیری با اشرار مسلح در جنوب کرمان؛

مامور نیروی انتظامی در منطقه زهکلوت به شهادت رسید

شب گذشته شهید اسماعیل جلالی در درگیری با اشرار مسلح در منطقه زهکلوت رودبار جنوب به درجه رفیع شهادت رسید.
کولیوند:

خدمات بهداشتی و درمانی زائران اربعین رایگان است

رئیس جمعیت هلال‌احمر ضمن اشاره به ضرورت نوسازی ناوگان و پایگاه‌های امدادی هلال‌احمر از رایگان بودن خدمات بهداشتی و درمانی زائران اربعین خبر داد.
سید مجتبی شفیعی تشریح کرد؛

جزئیات تغییر در عوارض طرح ترافیک پایتخت

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران چگونگی اجرای تغییرات و هزینه های مربوط به عوارض طرح ترافیک پایتخت را تشریح کرد که براساس این تغییرات گویا قرار است مبلغ عوارض در معابر خلوت کاهش پیدا کند.

استفاده از هوش مصنوعی در تشخیص اولیه دیابت

محققان موفق به طراحی و توسعه الگوریتمی شدند که می‌تواند دیابت را در اولین مراحل تشخیص دهد، این الگوریتم بر پایه هوش مصنوعی طراحی شده است.

نقش بی‌بدیل قوه قضائیه در سلامت جامعه و مجموع دستگاه‌های حکومتی

رئیس دستگاه قضا گفت: در مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه می‌خواهیم با حفظ اصول اسلامی و انسانی، امور را به پیش ببریم و ضمن توجه به حفظ حریم خصوصی افراد، جلوگیری از افشای اسرار، صیانت از نیروی انسانی و پذیرش عذر فرد خطاکار، در عین حال با متخلفین و مفسدین برخورد قاطعانه انجام دهیم.
به همت مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه ها؛

نشست بین المللی اساتید مسلمان برگزار شد

«نشست بین المللی مقاومت اسلامی» باحضور جمعی از اساتید فعال حوزه مقاومت با همکاری بسیج اساتید، در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد.
وزیر آموزش و پرورش:

اولین اقدام ما تحول در مرکز تربیت معلم است

وزیر آموزش و پرورش از آغاز رتبه‌بندی معلمان از ۲۶ مرداد خبر داد و گفت: با سازمان برنامه صحبت کردیم تا بخشی از مطالبات معلمان را به صورت علی‌الحساب بپردازیم.
محققان انگلیسی می‌گویند؛

احتمال شکستگی استخوان در زنان گیاهخوار بیشتر است

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که تعداد بی‌سابقه‌ای از مردم به رژیم‌های غذایی گیاهی روی می‌آورند تا از فواید سلامتی آن بهره ببرند، اما این روند ممکن است به ضرر استخوان‌هایشان تمام شود.
مطالعات نشان می‌دهد؛

مردان بیشتر از زنان مستعد ابتلا به سرطان هستند

مردان بیشتر از زنان در معرض ابتلا به سرطان هستند و یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که این امر عمدتاً به دلیل تفاوت‌های بیولوژیکی بین دو جنسیت است.

خبر خوب WHO؛ کاهش 9 درصدی جان‌باختگان کرونا

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد، مرگ و میر ناشی از کووید-19 به طور کلی 9 درصد کاهش یافته اما شمار مبتلایان به عفونت همچنان پایدار است.

برگزاری دادگاه مصطفی تاج‌زاده با حضور وی/ تاج‌زاده به ۳ عنوان از جمله تبانی علیه امنیت ملی متهم است

با توجه به تفهیم اتهام متهم و پاسخگو‌ نبودن تاج‌زاده در خصوص اتهاماتی که با ذکر مصادیق و مستندات به وی در دادگاه وارد شده رئیس دادگاه ختم رسیدگی را اعلام کرد تا در مهلت قانونی مقرر نسبت به صدور رای اقدام کند.
اخبار بیشتر